GORZÓW MEETING 2024

24 maja 2024 r. na Stadionie Lekkoatletycznym im. Lubuskich Olimpijczyków odbędzie się GORZÓW MEETING 2024 – to zawody lekkoatletyczne wchodzące w cykl zawodów międzynarodowych World Athletics Continental Tour Bronz. Zawody są kontynuacją zeszłorocznego Mitingu im. Zygmunta Walczaka.

Organizatorem Gorzów Meeting jest Miasto Gorzów wspólnie z ALKS AJP Gorzów – będzie to największe wydarzenie lekkoatletyczne w 2024 roku na terenie woj. lubuskiego.

W 2024 roku Meeting zmienił nazwę i zaaplikował do kategorii bronz Athletics Tour. Tak wysoka kategoria oznacza przyjazd wielu bardzo dobrych zawodników nie tylko krajowych, ale także zagranicznych. Rozgrywane pod koniec kwalifikacji do udziału w Mistrzostwach Europy, które w 2024 roku odbędą się w Rzymie zapewniają organizatorom wybitną obsadę sportowców. Zawody będą bezpośrednio relacjonowane w TVP Sport. Program zawodów został tak ułożony, żeby kibic się nie nudził i w jednym czasie będzie się rozgrywać kilka konkurencji. Przewidzianych jest 14 konkurencji – 8 damskich i 6 męskich. Dla gorzowian najciekawsze mogą być te z udziałem gorzowskich gwiazd.

W skoku w dal kobiet wystartuje najlepsza polska zawodniczka złota medalistka z Uniwersjady w Chengdu oraz aktualna Mistrzyni Polski Nikola Horowska. To nie jedyna reprezentantka ALKS AJP Gorzów w biegu na 200m swój start potwierdził Łukasz Żok aktualny Mistrz Polski na stadionie i w hali a także brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy z fińskiego Espoo w biegu 4 x 100m. Ciekawie zapowiada się konkurencja rzutu oszczepem – swój start zapowiedział nowy zawodnik ALKS AJP Gorzów Cyprian Mrzygłód – młodzieżowy rekordzista Polski oraz Młodzieżowy Mistrz Europy. W oszczepie męskim możemy spodziewać się innych czołowych polskich oszczepników z Marcinem Krukowskim oraz Dawidem Wegnerem na czele. Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się damski rzut oszczepem gdzie na starcie możemy spodziewać się v-ce Mistrzyni Olimpijskiej z Tokio Marii Andrejczyk. Ciekawie zapowiadają się biegi na 100 m przez płotki z gorzowska zawodniczką brązową medalistką Mistrzostw Polski Seniorów Mariką Majewską, a swój start zapowiadały inne czołowe polskie płotkarki. Ciekawie zapowiada się też rywalizacja w skoku wzwyż kobiet bo swój udział zapowiedziała Mariaz Zhodzik, która w przyszłości ma reprezentować Polskę a w tym roku już na hali w Toruniu skoczyła rewelacyjny wynik 197 cm. Jej rywalką będzie miedzy innymi Wiktoria Miąso brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Espoo. Na starcie rzutu dyskiem stanie pochodzący ze Szprotawy złoty medalista Uniwersjady z Chengdu Oskar Stachnik a jego rywalem będzie Robert Urbanek. Bardzo ciekawie zapowiadają się biegi średnie na Meetingu – zarówno panie jaki i Panowie zmierzą się w biegach na 800 m oraz 1500m a na starcie nie tylko polska czołówka. W biegach sprinterskich będziemy mieli wyścigi na królewskim dystanie 400 m zarówno wśród pań i panów a na starcie miedzy innymi Mistrzyni Olimpijska ze sztafety 4 x400 mix z Igrzysk Olimpijskich z Tokio Justyna Święty – Ersetic.

Organizatorzy Meetingu obecnie są w trakcie negocjacji startów zawodników zagranicznych, których będziemy mogli zobaczyć w każdej rozgrywanej konkurencji na Stadionie im. Lubuskich Olimpijczyków w Gorzowie. W trakcie zawodów przewidzianych jest wiele atrakcji. W tym Miasteczko Lekkoatletyczne przeznaczone dla najmłodszych mieszkańców Gorzowa. Najmłodsi zawodnicy trenujący w Gorzowskich klubach też będą mieli swój akces sportowy w trakcie Meetingu.

Po ogromnym sukcesie podczas Mistrzostw Polski w zeszłym roku, po których długo odbieraliśmy pozytywny odzew wiemy, że gorzowianie pokochali królową sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *